Cinkers*PL Hodowla Kotów Brytyjskich Nowy Sącz Hodowla kotów brytyjskich zawsze była moim marzeniem. Przygoda z kotami rozpoczęła się jednak od przygarnięcia kotki o imieniu Cinia.
To była moja pierwsza, najbardziej ukochana kotka. Cinia szybko zadomowiła się w naszym domu i zaakceptowała nas i nasze dzieci. Cinia okazała się bardzo miłą i inteligentną kotką, co mnie niezmiernie zafascynowało Nadszedł bardzo przykry dzień, w którym moja Cinia opuściła nas na dobre. Przeżyliśmy razem z nią wiele wspaniałych, niezapomnianych lat. To ona zaszczepiła we mnie  chęć założenia małej rodzinnej hodowli.
Następnie przygarnęliśmy później jeszcze dwie kotki rasy europejskiej: Klarę i Lussi.  Klara jest szczególną kotką, to indywidualistka lubiąca bezwzględne podporządkowanie w stadzie. Lussi natomiast  to nasze najstarsza już 8-letnia koteczka, która uwielbia wylegiwać się na naszych kolankach  przy tym głośno mrucząc z zadowolenia. Wszystkie koty w moim domu są tak samo kochane i rozpieszczane.

Historia mojej hodowli miała już zaczątek w marcu 2013 roku, kiedy kupiłam moje pierwsze  kotki Bajkę i La Villę. W maju 2013 roku pojechaliśmy na naszą pierwszą wystawę, a w lipcu 2013 roku zarejestrowaliśmy nasz przydomek hodowlany Cinkers*PL. Moim celem jest stworzenie linii hodowlanej reprezentującej najlepsze cechy tej rasy.

Obecnie zamieszkują z nami 4 koteczki i kocurek rasy brytyjskiej niebieskiej. Mają one do dyspozycji całą przestrzeń naszego domu, zapewniamy im odpowiednie warunki do rozwoju fizycznego i psychicznego otaczamy je ogromną miłością i troskliwością w zamian odwdzięczają się one bezgraniczną ufnością i przywiązaniem.
Wszystkie kotki w naszej hodowli korzystają ze stałej opieki weterynaryjnej. Mają wykonane testy na FIV (wirus niedoboru immunologicznego kotów) i FeLV (wirus kociej białaczki) oraz grupy krwi. Ich zdrowie jest dla mnie równie ważne co całej mojej rodziny. Są to cudowne kotki, które dają nam wiele radości i zadowolenia.

Moja hodowla ma przydomek Cinkers*PL zarejestrowana jest w Cat Club Feniks zrzeszonym w federacji Felis Polonia jednej z największych organizacji felinologicznych, pod patronatem Federation Internationale Feline (FIFe).